Vitajte na stránkach obce Hromoš


Očkovanie bez registrácie v OC Max Poprad
29.7.2021

Očkovanie bez registrácie v OC Max Poprad

Očkovanie v spolupráci s OC Max bude prebiehať na prízemí centra vedľa predajne FAnn parfumérie (oproti kaviarni).

v čase od 10.00 do 18.00 hod., pričom záujemcovia o očkovanie budú vybavovaní priebežne.

Na očkovanie je potrebné priniesť si občiansky preukaz a preukaz poistenca.

K dispozícii budú dva trojčlenné očkovacie tímy v zložení lekár, sestra a záchranár.

Očkovať sa bude jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson záujemcov 18+.

Na očkovanie je možné sa aj registrovať na linku:
https://psk-ockovanie.sk/rezervacia-terminu-janssen/27.7.2021

Čestné vyhlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu z domácnosti

Vážení občania,
počas najbližších dní bude do vašich poštových schránok doručené Čestné vyhlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu z domácnosti. Čestné vyhlásenie je potrebné doložiť k nakladaniu s odpadmi pre všetky domácnosti z našej obce. Po doručení si Čestné vyhlásenie preštudujte a následne vyplňte. Ak je to možné, prosíme Vás, aby ste vyplnené tlačivo doručili na obecný úrad alebo do poštovej schránky obecného úradu ( biela schránka na budove Hasičskej zbrojnice).
V prípade, že potrebný dokument nemôžete odovzdať osobne alebo pomocou inej osoby, nechajte si vyplnené tlačivo u seba doma a po telefonickej dohode pracovníci obecného úradu Vás navštívia v domácom prostredí, aby ste tlačivo odovzdali.
Termín odovzdania je do 6. augusta 2021.


13.7.2021

Zrušenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Zrušenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru v územnom obvode okresu Stará Ľubovňa od 13.07.2021 od 10,00 hod.


13.7.2021

Rezort financií informuje o očkovacej prémii

Ministerstvo financií SR informovalo prostredníctvom svojej web stránky o možnosti prihlasovania k očkovacej prémii a sprostredkovateľskému bonusu. Ministerstvo financií SR v súčasnosti eviduje množstvo otázok o tom, kde si ľudia môžu uplatniť svoj sprostredkovateľský bonus, či prihlásiť sa do očkovacej prémie.

Do očkovacej prémie sa bude môcť prihlásiť každý zaočkovaný bez ohľadu na to, kedy vakcínu dostal. Nárok na sprostredkovateľský bonus budú mať všetci tí, ktorí odporučia očkovanie inej osobe, ktorá absolvuje prvú dávku po 1. 7. a druhú dávku do 31. 10. 2021.

Webová stránka, na ktorej si budú môcť ľudia uplatniť sprostredkovateľský bonus či prihlásiť sa do očkovacej prémie, ešte nie je spustená.

Uplatniť si sprostredkovateľský bonus budú môcť ľudia až do 7 dní od spustenia prihlasovania. Do očkovacej prémie sa budú môcť zaočkovaní prihlásiť kedykoľvek do 31. 10. 2021.

O presnom termíne spustenia registrácie sa verejnosť dozvie včas.

Následne, keď bude systém spustený, budú môcť zaočkovaní prihlásiť svojho sprostredkovateľa na bonus do 7 dní od druhej dávky vakcíny, resp. od termínu zaočkovania jednodávkovou vakcínou.

Bližšie informácie sú dostupné :

https://www.mfsr.sk/sk/media/tlacove-spravy/prihlasovanie-k-ockovacej-premii-sprostredkovatelskemu-bonusu.html


8.7.2021

Letné sezónne spoje na území Prešovského samosprávneho kraja


Prešovský samosprávny kraj (PSK) – Odbor dopravy v spolupráci so spoločnosťou ZSSK, KOCR Severovýchod Slovenska, mestom Stará Ľubovňa a obcou Lesnica dáva do pozornosti cestujúcim nasledovné sezónne spoje prevádzkované počas leta 2021:

1. V období od 3. júla do 5. septembra 2021 budú počas víkendov (sobôt a nedieľ) prevádzkované pridané autobusové spoje na trase Stará Ľubovňa – Červený Kláštor, ráz. Lechnica a Červený Kláštor, ráz. Lechnica – Lesnica, chata Pieniny. Spoje zájdu na železničnú stanicu v Starej Ľubovni, čím vytvoria prípoje k priamym vlakovým spojom:
a. Poprad – Stará Ľubovňa - Plaveč – Muszyna,
b. Prešov – Plaveč – Stará Ľubovňa.

Zo železničnej stanici Stará Ľubovňa budú zabezpečené prípojné autobusy mesta Stará Ľubovňa smerom na Hrad Stará Ľubovňa od vlaku/na vlak.

2. V období od 1. júla do 31. augusta 2021 budú počas pracovných dni prevádzkované autobusové spoje v úseku Hanušovce nad Topľou – Domaša-Dobrá s možnosťou prestupu zo smeru/na smer Prešov.

3. V období od 3. júla do 5. septembra 2021 budú počas víkendov (sobôt a nedieľ) prevádzkované pridané autobusové spoje na trase Svidník – Stropkov – Medzilaborce a turistický autobus Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska na Horný Zemplín po ceste drevených kostolíkov. Dané spoje priamo nadväzujú na cezhraničné vlakové spoje Medzilaborce – Lupkow - Sanok.

4. V období od 4. júla do 19. septembra 2021 budú počas nedieľ prevádzkované pridané priame vlakové spoje na trase Prešov – Dobšinská Ľadová Jaskyňa – Banská Bystrica.

5. V období od 3. júla do 19. septembra 2021 budú počas víkendov (sobôt a nedieľ) prevádzkované pridané priame vlakové spoje na trase Prešov – Humenné – Stakčín.

Bližšie informácie o čase odchodov/príchodovvlakov a autobusov nájdete na www.cp.sk.


     
201512262142470.zmluvne
     
201512261909370.zmluvne

Úradná tabuľa

15.6.2021

Plán kontrolnej činnosti

Plán kontrolnej činnosti na II. polrok 2021 zverejnený pred prerokovaním v zastupiteľstve v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov.

14.6.2021

Pozvánka na OZ

18.5.2021

Ukončenie núdzového stavu

„Vláda Slovenskej republiky ukončuje núdzový stav na základe uznesenia vlády SR č. 260 zo dňa 14. mája 2021, ktorý bol vyhlásený uznesením vlády SR č. 587 z 30. septembra 2020 na území Slovenskej republiky uplynutím 14. mája 2021.“

6.5.2021

SUPERVÍZIA

Obec Hromoš hľadá supervízora na terénnu opatrovateľskú službu.

Fotogaléria

3. ročník pochodu na bežkách - memorial Fera Prihodu
3. ročník pochodu na bežkách - memorial Fera Prihodu